Oleme psühholoogilise rehabilitatsiooni keskus LullaBed

Lullabed keskuse teenuste spekter on küllaltki lai – perearst-pediaatri ning logopeedi teenustest psühholoogilise toe osutamiseni ning rehabilitatsioonini. Allpool on Teil võimalik tutvuda meie teenuste täieliku nimekirjaga, valides just selle, mida te hetkel vajate.

Mida on vaja teada enne visiiti?

Tuleb mõista, et ükskõik millise psühholoogilise praktika keskmes olete just Teie, mitte ümbritsev maailm või sootsium koos selle reeglite ning väärtustega. Psühholoogi ülesanne ja eesmärk on aidata Teil end uuesti leida. Rahulikult ja järk-järgult, samm-sammult aidatakse Teil saavutada rahu ning harmoonia.

Spetsialiseerumine

Psühholoogi teenused

Perearst-pediaatri teenused

Liivateraapia psühholoogiga

Naraviivterapeudi teenused

Defektoloogia ja logopeedia

Nõustajad ja muud spetsialistid

LullaBed® teenused

Psühhiaatriline teenus

Psühholoogi teenused

„Psühholoogiline areng toimub vaid siis, kui isiksusel on eesmärk“.

Psühholoogiline nõustamine (erinevalt psühhoteraapiast) on suunatud kliendi aktuaalsete eesmärkide saavutamisele, stressi või valu ületamisele, abile teadvustamaks ning omaks võtmaks vastutust oma elu eest.

Keda psühholoog aitab?
Reeglina täiesti terveid, kliiniliste tervisehäireteta inimesi, kes siiski vajavad toetust ja abi teatud eluetappides.

Psühholoogiline nõustamine

Spestialiseerumine:

Psühholoogi nõustamine

 

 • Individuaalne vastuvõtt (60 min)
 • Individuaalne- või gruppinõustumine (90 min)
 • Online konsultatsioon (60 min)

Näidustused:

Probleemsed pereküsimused (lahutus, rasedus jms), lähedase inimese lahkumine, isiklik, sotsiaalne, tööalane areng, soov pere/suguvõsa küsimuste läbitöötamiseks

Metoodika:

Spetsiaalselt sisustatud kabinet, sügava sisemise kontakti saavutamine vestluste ning situatsioonide analüüsi teel. Patsient hakkab teadvustama ja muutma väheefektiivseid käitumismudeleid. Peamiseks ülesandeks on abi, et leida oma tee elus, saavutada iseseisvalt püstitatud tulemused, elada harmoonias ümbritseva maailma ning iseendaga.

Liivateraapia psühholoogiga

„Tihti teavad käed, kuidas lahendada see, mille kallal mõistus tulutult vaeva näeb“.

See on üks viis iseendaga ja ümbritseva maailmaga suhtlemiseks, unikaalne moodus seesmise pinge leevendamiseks, selle kujutamiseks teadvusetul-sümboolsel tasandil, mis võimaldab tõsta enesekindlust ning avastada uusi arenguteid.

Annab võimaluse taastada oma psüühiline terviklikkus, panna kokku oma unikaalse rolli, maailmapildi ning puudutada oma sügavat tegelikku MINA.
Sobib lastele vanuses 5+, noorukitele ja täiskasvanutele!

Liivateraapia

Spetsialiseerumine:

Liivateraapia

 

 • Koolieelikud (4-6 a) (30 min)
 • Koolilapsed ja täiskasvanud (45 min)

 

 

Näidustused:

 • hirmud
 • adapteerumine sootsiumis
 • probleemsed elusituatsioonid

Metoodika:

Liivateraapia on üks imetlusväärsetest kunstiteraapia vormidest, mis annab inimesele kujundlikult öeldes võimaluse näha seda, mis toimub tema sisemises või välimises maailmas.

Inimene proovib, loob ja kustutab intuitiivselt loodut, olemata seotud oma teosega. Tuletab meelde, et pärast lõpetatud sündmust algab uus ning just see ongi üks olemise suurimatest saladustest. Selles peitubki tasakaal.

Kõik seansid toimuvad psühholoogi juhendamisel.

Defektoloogia ja logopeedia

„Head alget inimeses tuleb projekteerida ning pedagoog on kohustatud seda tegema…“

Logopeedia ja defektoloogia asuvad meditsiini, psühholoogia ja pedagoogika liitumispunktis. Tuleb ju lapse abistamiseks tema probleemide lahendamisel osata temaga kontakt luua, mis on võimalik vaid läbi heade, usalduslike suhete. Seetõttu esitataksegi spetsialistidele vastavasisulised kõrgendatud nõudmised.

Kuid milles on erinevus logopeedi ja defektoloogi vahel? Esimene töötab tervete lastega, kellel on individuaalsed arengu eripärad, arendades diktsiooni ja hääldust. Teine aga (defektoloog) saab aidata raskematel juhtudel, mis on esile kutsutud patoloogiate või traumade poolt.

Logopeed-defektoloogi teenused

Spetsialiseerumine:

Defektoloogia ja logopeedia

 

 • Logopeed-defektoloogi vastuvõtt, koolieelikud (30 min)
 • Logopeed-defektoloogi vastuvõtt, koolilapsed (45 min)
 • Logopeed-defektoloogi vastuvõtt, täiskasvanud (60 min)
 • Online nõustamine (30 min)

Näidustused:

Kõnehäired, kõne ja kirja arengu probleemid, kõne taastamine traumade ja insultide järgselt

Metoodika:

Korrektsiooni ja taastamise meetodid võivad olla erinevad. Korrektsioonilise mõjutamise plaan töötatakse välja pärast diagnostikat, vajadusel soovitatakse kitsa profiiliga eriarstide (neuroloogi, ortodondi, psühhiaatri, otolarüngoloogi, psühhoterapeudi) konsultatsioone.

LullaBed® teenused

Autoriprogramm Lullabed® on psühholoogiliste ja tervendavate praktikate kogumik.

Kas Te teate, et üks tund tervislikku puhkust ja lõdvestumist on võrdne nelja tunni tavalise unega? Kas soovite meelde tuletada, mis on tervislik ja rahulik uni?

Kasutades täisväärtusliku puhkuse seansse kordamööda psühholoogi konsultatsioonidega võime me saavutada suurepäraseid tulemusi oluliselt lühema ajaga!

AromaTouch-teraapia

Spetsialiseerumine:

Praktiline psühholoogia

 

AromaTouch-teraapia (tõlkes aroomipuudutus) – kombataval meetodil kvaliteetsete dōTERRA (USA) looduslike eeterlike õlide pealekandmine.

Antud õliteraapia käigus kantakse 8 erinevaid õlisid teatud liigutustega seljale ja jalataldadele, mis aitab saavutada sügavat füüsilist ja vaimset lõõgastust. Antud teraapia tõeline maagia peitub selle lihtsuses, mis töötab aroomi- ja puutetunde põhimõttel. See on mõeldud nendele, kellele meeldib pehme puudutuse tehnika.

Näidustused:

Stress, neuroos, ärevus, halb uni, suur vaimne ja füüsiline koormus.

Metoodika:

AromaTouch teraapiat viiakse selja ja jalgade energiakanalite ja kontaktpunktide läbi. Õrnad ja rütmilised puudutused harmooniliselt ühenduvad kõrgeima kvaliteedi terapeutiliste õlide aroomidega. Õlid tungivad sügavale kudedesse ja kindlustavad organismile vajalikku tuge selles piirkonnas. Seega saab vegetatiivne närvisüsteem vajalikku abi, vähendades seeläbi füüsilist ja vaimset pinget, taastab keha tasakaalu (homöostaasi). Hea tulemus saavutatakse 8 hoolikalt valitud õlide ja nende kombineeritud toime ning idamaiste tehnikate abil.

Sobib lastele, täiskasvanutele ja eakatele.

Perearst-pediaatri teenused

„Ilma terviseta on võimatu ka õnn“.

Pediaater (või nagu teda veel nimetatakse, „lastearst“) – see on spetsialist, kes täpselt teab, kui palju ja miks erineb lapse organism täiskasvanud inimese organismist. Ta tunneb lapse organismi täielikku anatoomiat, selle arenguetappe ning võimalikke patoloogiaid.

Pediaater tunneb ära lapse arenguhäired, oskab näha ja leida kaasasündinud patoloogiaid, diagnoosida ja ravida vanusele iseloomulikke haigusi (isegi kui laps veel ei oska kaebust sõnastada), aga ha häireid süsteemide ja organite töös.

Pediaatri teenused

Spetsialiseerumine:

Perearst-pediaatri teenused

 

 • Individuaalne konsultatsioon (30 min)

 

Näidustused:

Lapse arengu jälgimine, probleemid tervisega ja ebaterved eluviisid.

Metoodika:

 • anamneesi kogumine – informatsioon lapse tervise kohta;
 • läbivaatus;
 • diagnostika määramine;
 • suunamine eriarstide juurde.

Lastearstil on teadmised ja kogemused laia haiguste spektri teraapias. Vajadusel suunab ta patsiendi eriarsti juurde.

Naraviivterapeudi teenused

Kompleksne muinasjututeraapia© (meetodi autor T.D. Zinkevitš-Jevstignejeva) – see on keel, milles on võimalik rääkida inimese sisemaailmaga, tema alateadvusega, tema hingega.

Muinasjututeraapia ehk narratiivteraapia on kunstiteraapiline lähenemine, mis aitab inimesel näha oma elu stsenaariumi, mõista oma tee mõtet ja teha õige otsus.

Prograamm

Muinasjututeraapia

Spetsialiseerumine:

Narratiivteraapia

 

Näidustused:

Elukriisid, stressid, ebakindlus, konfliktid, pereprobleemid.

Metoodika:

Muinasjututerapeut koos kliendiga  töötab läbi muinasjuttu süzee,mis  vastab maksimaalselt reaalsele olukorrale ja aitab metafoorses vormis turvaliselt läbi töötada võimalikud sündmuse arenguvariandid, leida parim väljapääs kriisiolukorrast.

Nõustajad ja muud spetsialistid

„Kui loodusel oleks sama palju seadusi kui riigil, ei suudaks ka Jumal ise seda juhtida“.

Nõustaja ülesandeks on aidata inimesel ületada isiklikud ja sotsiaalsed raskused. Toetada ning kaitsta neid, kes kuuluvad reeglina vähem kaitstud ühiskonna kihtide hulka või lihtsalt vajavad õigusabi.

Sotsiaaltöötaja,näiteks, mitte ainult ei räägi Teile sotsiaalse kaitse meetoditest (sotsiaaltoetused, abi või teenused), mis on suunatud elukvaliteedi tõstmisele, vaid ka aitab mobiliseerida oma jõu.

Sotsiaaltöötaja teenused

Spetsialiseerumine:

Nõustajad ja muud spetsialistid

 

 • Sotsiaaltöötaja ndividuaalne vastuvõtt (45 min)

Näidustused:

Vajadus psühholoogilise toe järgi, konsultatsioon õigustest ja kohustustest sootsiumis, abi dokumentide koostamisel riigiasutustesse.

Metoodika:

Konsultatiivne vastuvõtt.
Spetsialist tutvub Teie olukorraga, räägib Teile õigustest, võimalustest ja kohustustest ning vajadusel aitab täita, koostada või taastada, kõik probleemi lahendamiseks vajalikud dokumendid.

Toitumisterapeudi teenus

Spetsialiseerumine:

Konsulteerimine toitumise küsimustes

 

 • Nõuniku individuaalne vastuvõtt (60 min)

 

Näidustused:

Liigne või ebapiisav kehakaal, toidutalumatus, konsultatsioonid laste toitmisest.

Metoodika:

 • anamneesi kogumine – informatsioon lapse tervise kohta;
 • läbivaatus;
 • diagnostika määramine;
 • soovitused õigeks toitumiseks, arvestades lapse seisundit.

Kuna mitte kõik probleemid, mis on seotud liigse või ebapiisava kehakaaluga, võivad olla põhjustatud vaid valest toitumisest, siis vajadusel kirjutab lastearst saatekirja kitsama eriala spetsialisti juurde professionaalse kompleksse abi saamiseks.

Algklasside pedagoogi teenused

Spetsialiseerumine:

Nõustajad ja muud spetsialistid

 

 • Individuaalne konsultatsioon (60 min)
 • Gruppitöö (60 min)

 

Probleemid:

Õppimine või koduste ülesannete tegemine.

Lahendus:

On olemas otsene side defektoloogia ja pedagoogika vahel. Just seetõttu on igal logopeed-defektoloogil kõrgem pedagoogiline haridus ning tihti nimetatakse teda „eri“ või „korrektsiooni“ pedagoogiks, kes saab muuhulgas aidata ka järgmiste probleemide lahendamisel:

 • lugemise ja kirjutamise häirete profülaktika;
 • kooliks ettevalmistamine, lugema, kirjutama ja arvutama õpetamine;
 • tähelepanu ja mälu arendamine;
 • peenmotoorika arendamine.

Broneerida visiidi aeg

Psühholoogilise rehabilitatsiooni keskus LullaBed

Visiidi broneerimiseks palun kirjuta aadressile info@lullabed.ee või helista tel. +372 5887 0507

(+372) 58 870 507