BRONEERI AEG

Meie teenused

LullaBed

Oleme psühholoogilise rehabilitatsiooni keskus LullaBed

Lullabed keskuse teenuste spekter on küllaltki lai – perearst-pediaatri ning logopeedi teenustest psühholoogilise toe osutamiseni ning rehabilitatsioonini. Allpool on Teil võimalik tutvuda meie teenuste täieliku nimekirjaga, valides just selle, mida te hetkel vajate.

Mida on vaja teada enne visiiti?

Tuleb mõista, et ükskõik millise psühholoogilise praktika keskmes olete just Teie, mitte ümbritsev maailm või sootsium koos selle reeglite ning väärtustega. Psühholoogi ülesanne ja eesmärk on aidata Teil end uuesti leida. Rahulikult ja järk-järgult, samm-sammult aidatakse Teil saavutada rahu ning harmoonia.

Spetsialiseerumine

Liivateraapia psühholoogiga

Nõustajad ja muud spetsialistid

Defektoloogia ja logopeedia

Perearst-pediaatri teenused

Praktiline psühholoogia

Psühholoogi teenused

Liivateraapia psühholoogiga

„Tihti teavad käed, kuidas lahendada see, mille kallal mõistus tulutult vaeva näeb“.

See on üks viis iseendaga ja ümbritseva maailmaga suhtlemiseks, unikaalne moodus seesmise pinge leevendamiseks, selle kujutamiseks teadvusetul-sümboolsel tasandil, mis võimaldab tõsta enesekindlust ning avastada uusi arenguteid.

Annab võimaluse taastada oma psüühiline terviklikkus, panna kokku oma unikaalse rolli, maailmapildi ning puudutada oma sügavat tegelikku MINA.
Sobib lastele vanuses 5+, noorukitele ja täiskasvanutele!

Liivateraapia

Spetsialiseerumine: liivateraapia

 

 • koolieelikud (4-6 a) – 30 min
 • koolilapsed ja töiskasvanud – 45 min

 

Näidustused:

– Hirmud
– Adapteerumine sootsiumis
– Probleemsed elusituatsioonid

Metoodika:

Liivateraapia on üks imetlusväärsetest kunstiteraapia vormidest, mis annab inimesele kujundlikult öeldes võimaluse näha seda, mis toimub tema sisemises või välimises maailmas.

Inimene proovib, loob ja kustutab intuitiivselt loodut, olemata seotud oma teosega. Tuletab meelde, et pärast lõpetatud sündmust algab uus ning just see ongi üks olemise suurimatest saladustest. Selles peitubki tasakaal.

Kõik seansid toimuvad psühholoogi juhendamisel.

Psühholoogi teenused

„Psühholoogiline areng toimub vaid siis, kui isiksusel on eesmärk“.

Psühholoogiline nõustamine (erinevalt psühhoteraapiast) on suunatud kliendi aktuaalsete eesmärkide saavutamisele, stressi või valu ületamisele, abile teadvustamaks ning omaks võtmaks vastutust oma elu eest.

Keda psühholoog aitab?
Reeglina täiesti terveid, kliiniliste tervisehäireteta inimesi, kes siiski vajavad toetust ja abi teatud eluetappides.

Psühholoogiline nõustamine

Spestialiseerumine: psühholoogi nõustamine

 

 • Individuaalne vastuvõtt (60 min)
 • Individuaalne- või gruppinõustumine (90 min)
 • Online konsultatsioon ( 60 min)

 

Näidustused:

Probleemsed pereküsimused (lahutus, rasedus jms), lähedase inimese lahkumine, isiklik, sotsiaalne, tööalane areng, soov pere/suguvõsa küsimuste läbitöötamiseks

Metoodika:

Spetsiaalselt sisustatud kabinet, sügava sisemise kontakti saavutamine vestluste ning situatsioonide analüüsi teel. Patsient hakkab teadvustama ja muutma väheefektiivseid käitumismudeleid. Peamiseks ülesandeks on abi, et leida oma tee elus, saavutada iseseisvalt püstitatud tulemused, elada harmoonias ümbritseva maailma ning iseendaga.

Defektoloogia ja logopeedia

„Head alget inimeses tuleb projekteerida ning pedagoog on kohustatud seda tegema…“

Logopeedia ja defektoloogia asuvad meditsiini, psühholoogia ja pedagoogika liitumispunktis. Tuleb ju lapse abistamiseks tema probleemide lahendamisel osata temaga kontakt luua, mis on võimalik vaid läbi heade, usalduslike suhete. Seetõttu esitataksegi spetsialistidele vastavasisulised kõrgendatud nõudmised.

Kuid milles on erinevus logopeedi ja defektoloogi vahel? Esimene töötab tervete lastega, kellel on individuaalsed arengu eripärad, arendades diktsiooni ja hääldust. Teine aga (defektoloog) saab aidata raskematel juhtudel, mis on esile kutsutud patoloogiate või traumade poolt.

Logopeed-defektoloogi teenused

Spetsialiseerumine: defektoloogia ja logopeedia

 

 • Logopeed-defektoloogi vastuvõtt, koolieelikud – 30 min
 • Logopeed-defektoloogi vastuvõtt, koolilapsed – 45 min
 • Logopeed-defektoloogi vastuvõtt, täiskasvanud – 60 min
 • Online nõustamine – 30 min

 

Näidustused:

Kõnehäired, kõne ja kirja arengu probleemid, kõne taastamine traumade ja insultide järgselt

Metoodika:

Korrektsiooni ja taastamise meetodid võivad olla erinevad. Korrektsioonilise mõjutamise plaan töötatakse välja pärast diagnostikat, vajadusel soovitatakse kitsa profiiliga eriarstide (neuroloogi, ortodondi, psühhiaatri, otolarüngoloogi, psühhoterapeudi) konsultatsioone.

Praktiline psühholoogia äiutamise metoodika rakendamisega

Kompleksne muinasjututeraapia© (meetodi autor T.D. Zinkevitš-Jevstignejeva) – see on keel, milles on võimalik rääkida inimese sisemaailmaga, tema alateadvusega, tema hingega.

Kas Te teate, et üks tund tervislikku puhkust ja lõdvestumist on võrdne nelja tunni tavalise unega? Kas soovite meelde tuletada, mis on tervislik ja rahulik uni?

Kasutades täisväärtusliku puhkuse seansse kordamööda psühholoogi konsultatsioonidega võime me saavutada suurepäraseid tulemusi oluliselt lühema ajaga!

Programm „Antistress“

Spetsialiseerumine: praktiline psühholoogia.

 

 • Üks seanss – 45 min;
 • Pakett – 3 korda 45 min.

Selle programmi peamine ülesanne on anda Teile võimalus täisväärtuslikult puhata, taastada oma jõud, lõdvestuda, vähendada psühhoemotsionaalset pinget ning taastada tervislik uni.

 

Näidustused:

– Kõrge ärevuse tase, rahutu uni, uinumisprobleemid, unetus;
– pidev väsimus, jõu ja „elutahte“ puudumine

Metoodika:

Meie kehal on olemas väga suur elujõu ressurss ning see puhastub, uueneb, taastub pidevalt. Kui teda mitte segada vaid temaga koostööd teha. Muuhulgas vajab keha õiget puhkust, mis samuti annab Teile võimaluse toetada oma immuunsüsteemi.

Spetsiaalsete psühhoterapeutiliste tehnikate abil ning muusikateraapiat kasutades luuakse sümboolne tagasipöördumine perinataalsesse perioodi, mille ajal võib tunda ja läbi elada neid muljeid, mis aitavad vähendada lihaspinget ja ärevust, täidavad meid elujõuga, lohutavad ning kingivad kaitstuse tunde.

Programm „Terve laps“

Spetsialiseerumine: praktiline psühholoogia.

 

Programm kolmest kohtumisest, 30 minutit igaüks, autoriprogrammi „Terve laps“ järgi.

Selle programmi peamine ülesanne on tugevdada lapse emotsionaal-psühholoogilist seisundit ning tulemusena tema füüsilist tervist.

 

Näidustused:

– Hüperaktiivsus, impulsiivsus, ärrituvus, unehäired;
– Konfliktsus, enesekindluse puudumine, hirmud;

Metoodika:

Paljud lapsevanemad puutuvad kokku sellega, et praegu on väga palju hüperaktiivseid, ärevaid, kergesti ärrituvaid lapsi. Seda võivad põhjustada paljud välised ja sisemised faktorid.

Tihti küsivad emad: „Mida teha sellise lapsega? Ning milline on tekkinud probleemi lahendus?“

Programmi läbimisel taastuvad lapsel perinataalse perioodi positiivsed emotsioonid, mis aitab tal adapteeruda kaasaja tingimustega, õrnalt korrigeerida ebamugavat emotsionaalset seisundit.

Antud programmis kasutatakse originaalseid meditatiivseid muinasjutte ning hällilaule, aga ka unikaalset seadet – hällvoodit.

Programm „Stop-enurees“

Spetsialiseerumine: praktiline psühholoogia.

 

Programm kolmest kohtumisest, 30 minutit igaüks, mis on suunatud öise kusepidamatuse lõpetamisele lapsel.

Enureesil võivad olla erinevad põhjused: kuseelundite haigused, diabeet, mahajäämus lapse füüsilises küpsuses, aga ka psühhogeensed faktorid – hüperaktiivsus, ärevus jne. Ning antud probleemi lahendamiseks on vajalik kompleksne lähenemine.

Näidustused:

– Enurees

Metoodika:

Psühhokorrektiivsete muinasjuttude seansid aitavad lastel taastada perinataalse perioodi positiivsed emotsioonid. Muinasjutt antakse kätte kodus läbitöötamiseks. Psühhokorrektiivsed muinasjutud „asendavad“ mitteefektiivse käitumisstiili produktiivsemaga ning selgitavad lapsele toimuva mõtet. Need omavad kaudset, lapse poolt teadvustamata mõju. Programmis kasutatakse originaalseid psühhokorrektiivseid muinasjutte, hällilaule ning unikaalset seadet – hällvoodit.

Vajadusel määrab raviarst medikamentoosse toe.

„Tee tervise juurde“

Spetsialiseerumine: praktiline psühholoogia.

 

Programm kolmest kohtumisest, 45 minutit igaüks.

Tervis – see on informatsioon selle kohta, millised me VÕIME olla. See on rahulolu ja rõõmu seisund. See on vaimustus kaunitest püüdlustest. Tervis – see on Armastusega täidetus.

Soovitatakse täiskasvanutele, kes soovivad parandada oma füüsilist seisundit ning tugevdada psühholoogilist ja emotsionaalset vundamenti.

 

Näidustused:

– Tervise tugevdamine ja profülaktika;
– Depressioon, stress, väsimus, ärev seisund, rahutu uni.

Metoodika:

Selle programmi peamine eesmärk on aidata Teil taastada oma tervis ning äratada elujõu sisemine ressurss kontakti loomise teel oma kehaga.

Spetsiaalsete psühhoteraapiliste tehnikate abil ning muusikateraapiat kasutades luuakse sümboolne tagasipöördumine perinataalsesse perioodi, mille ajal võib tunda ja läbi elada neid muljeid, mis aitavad vähendada lihaspinget ja ärevust, täidavad meid elujõuga, lohutavad ning kingivad kaitstuse tunde.

Antud programmis kasutatakse muusikalis-instrumentaalset saadet ning unikaalset seadet – hällvoodit.

Programm „Unetus“

Spetsialiseerumine: praktiline psühholoogia.

 

Pakett neljast seansist originaalse muusikalise programmi järgi.

Eesmärk: sisemise ebamugavuse seisundi ületamine, kujutlusvõime rikastamine positiivsete kujunditega, ärevuse taseme alandamine ning normaalse, terve une taastamine.

 

Näidustused:

– Unetud, depressioon, rahutu uni, uinumisprobleemid

Metoodika:

Programmis kasutatakse end suurepäraselt õigustanud muusikateraapia meetodeid. Nagu teada, muutuvad meie südame-veresoonkonna näitajad, lihastoonus, naha temperatuur ning vegetatiivsed reaktsioonid muusika kuulamisel!
Muusikateosega meile avaldatav mõju sõltub heli tugevusest ja tämbrist, kõrgusest, tempost ja teose tonaalsusest.

Selle paketi jaoks hoolikalt valitud meloodiad võimaldavad parimal viisil kergendada unetuse probleeme ning parendada une kvaliteeti.

Antud programmis kasutatakse muusikalis-instrumentaalset saadet ning unikaalset seadet – hällvoodit.

Programm „Hällilaulud“

Spetsialiseerumine: praktiline psühholoogia.

 

Pakett kolmest autoriprogrammi alusel toimuvast seansist
Unikaalne autoriprogramm kõikides vanustes klientidele, kes kannatavad tähelepanu defitsiidi sündroomi käes ning selle tulemusena liigse ärrituvuse, närvilisuse ja jonnakuse käes.

 

Näidustused:

– Tähelepanu defitsiidi sündroom, ärrituvus, jonnakus

Metoodika:

Lihtsalt sulgege silmad ning süvenege meloodiasse. Ning teie organism tuletab teile meelde, mida tähendab ettevaatlik kiigutamine amplituudiga 2-3 sentimeetrit ning see kaitstuse ja hoolitsuse tunne, millest me praegu nii palju puudust tunneme, saavutamaks tavaline enesekindlus.
Olles puhanud, jätate taevaga hüvasti ning pöördute tagasi maa peale juba teise inimesena. Sest mõnikord on meil vaja lihtsalt meenutada!

Antud programmis kasutatakse muusikalis-instrumentaalset saadet ning unikaalset seadet – hällvoodit.

Programm „Väsinud emadele“

Spetsialiseerumine: praktiline psühholoogia.

 

Programm kolmest kohtumisest, 45 minutit igaüks.

Spetsiaalselt emadele pakume me programmi kolmest kohtumisest, kus Te võite täielikult puhata oma hinge ja kehaga, taastada jõu ning laadida endasse värsket eluenergiat.

 

Näidustused:

– Jõu ja „elutahte“ puudumine, pingelised paarisuhted

Metoodika:

Emad… nende armastus ja hoolivus ei tunne piire. Nad on valmis pakkuma oma soojust ja tähelepanu perele 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas. Emade elujõud ei ole kahjuks piiritu ning tänutäheks peame ka meie nende eest hoolitsema.

Programmis kasutatakse muusikateraapia meetodeid. Spetsiaalselt antud paketi jaoks valitud meloodiad võimaldavad täielikult lõdvestuda, taastada oma jõu ning puhata võimalikult lühikese aja jooksul.

Antud programmis kasutatakse muusikalis-instrumentaalset saadet ning unikaalset seadet – hällvoodit.

AromaTouch-teraapia

Spetsialiseerumine: praktiline psühholoogia.

AromaTouch-teraapia (tõlkes aroomipuudutus) – kombataval meetodil kvaliteetsete dōTERRA (USA) looduslike eeterlike õlide pealekandmine.

Antud õliteraapia käigus kantakse 8 erinevaid õlisid teatud liigutustega seljale ja jalataldadele, mis aitab saavutada sügavat füüsilist ja vaimset lõõgastust. Antud teraapia tõeline maagia peitub selle lihtsuses, mis töötab aroomi- ja puutetunde põhimõttel. See on mõeldud nendele, kellele meeldib pehme puudutuse tehnika.

 

Näidustused:

– stress, neuroos, ärevus, halb uni, suur vaimne ja füüsiline koormus

Metoodika:

AromaTouch teraapiat viiakse selja ja jalgade energiakanalite ja kontaktpunktide läbi. Õrnad ja rütmilised puudutused harmooniliselt ühenduvad kõrgeima kvaliteedi terapeutiliste õlide aroomidega. Õlid tungivad sügavale kudedesse ja kindlustavad organismile vajalikku tuge selles piirkonnas. Seega saab vegetatiivne närvisüsteem vajalikku abi, vähendades seeläbi füüsilist ja vaimset pinget, taastab keha tasakaalu (homöostaasi). Hea tulemus saavutatakse 8 hoolikalt valitud õlide ja nende kombineeritud toime ning idamaiste tehnikate abil.

Sobib lastele, täiskasvanutele ja eakatele.

Perearst-pediaatri teenused

„Ilma terviseta on võimatu ka õnn“.

Pediaater (või nagu teda veel nimetatakse, „lastearst“) – see on spetsialist, kes täpselt teab, kui palju ja miks erineb lapse organism täiskasvanud inimese organismist. Ta tunneb lapse organismi täielikku anatoomiat, selle arenguetappe ning võimalikke patoloogiaid.

Pediaater tunneb ära lapse arenguhäired, oskab näha ja leida kaasasündinud patoloogiaid, diagnoosida ja ravida vanusele iseloomulikke haigusi (isegi kui laps veel ei oska kaebust sõnastada), aga ha häireid süsteemide ja organite töös

Pediaatri teenused

Spetsialiseerumine: perearst-pediaatri teenused

 

Individuaalne konsultatsioon, 30 minutit.

 

Näidustused:

Lapse arengu jälgimine, probleemid tervisega ja ebaterved eluviisid.

Metoodika:

– Anamneesi kogumine – informatsioon lapse tervise kohta;
– Läbivaatus;
– Diagnostika määramine;
– Suunamine eriarstide juurde.

Lastearstil on teadmised ja kogemused laia haiguste spektri teraapias. Vajadusel suunab ta patsiendi eriarsti juurde.

Nõustajad ja muud spetsialistid

„Kui loodusel oleks sama palju seadusi kui riigil, ei suudaks ka Jumal ise seda juhtida“.

Nõustaja ülesandeks on aidata inimesel ületada isiklikud ja sotsiaalsed raskused. Toetada ning kaitsta neid, kes kuuluvad reeglina vähem kaitstud ühiskonna kihtide hulka või lihtsalt vajavad õigusabi.

Sotsiaaltöötaja,näiteks, mitte ainult ei räägi Teile sotsiaalse kaitse meetoditest (sotsiaaltoetused, abi või teenused), mis on suunatud elukvaliteedi tõstmisele, vaid ka aitab mobiliseerida oma jõu.

Sotsiaaltöötaja teenused

Spetsialiseerumine: Nõustajad ja muud spetsialistid

 

Sotsiaaltöötaja ndividuaalne vastuvõtt, 45 min

 

Näidustused:

Vajadus psühholoogilise toe järgi, konsultatsioon õigustest ja kohustustest sootsiumis, abi dokumentide koostamisel riigiasutustesse

Metoodika:

Konsultatiivne vastuvõtt.
Spetsialist tutvub Teie olukorraga, räägib Teile õigustest, võimalustest ja kohustustest ning vajadusel aitab täita, koostada või taastada, kõik probleemi lahendamiseks vajalikud dokumendid.

Toitumisterapeudi teenus

Spetsialiseerumine:Konsulteerimine toitumise küsimustes

 

Nõuniku ndividuaalne vastuvõtt, 60 min

 

Näidustused:

– Liigne või ebapiisav kehakaal, toidutalumatus, konsultatsioonid laste toitmisest.

Metoodika:

– Anamneesi kogumine – informatsioon lapse tervise kohta;
– Läbivaatus;
– Diagnostika määramine;
– Soovitused õigeks toitumiseks, arvestades lapse seisundit.

Kuna mitte kõik probleemid, mis on seotud liigse või ebapiisava kehakaaluga, võivad olla põhjustatud vaid valest toitumisest, siis vajadusel kirjutab lastearst saatekirja kitsama eriala spetsialisti juurde professionaalse kompleksse abi saamiseks.

Algklasside pedagoogi teenused

Spetsialiseerumine: Nõustajad ja muud spetsialistid

 

 • Individuaalne konsultatsioon, 60 minutit
 • Gruppitöö, 60 minutit

 

Probleemid:

Õppimine või koduste ülesannete tegemine

Lahendus:

On olemas otsene side defektoloogia ja pedagoogika vahel. Just seetõttu on igal logopeed-defektoloogil kõrgem pedagoogiline haridus ning tihti nimetatakse teda „eri“ või „korrektsiooni“ pedagoogiks, kes saab muuhulgas aidata ka järgmiste probleemide lahendamisel:

– lugemise ja kirjutamise häirete profülaktika;
– kooliks ettevalmistamine, lugema, kirjutama ja arvutama õpetamine;
– tähelepanu ja mälu arendamine;
– peenmotoorika arendamine

Broneerida visiidi aeg

Psühholoogilise rehabilitatsiooni keskus LullaBed

Visiidi broneerimiseks palun kirjuta aadressile info@lullabed.ee või helista tel. +372 5887 0507